Pękanie pięt | Salon kosmetyczny ATA

Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Pękanie pięt

Zgrubienia powstające na stopach są spowodowane nadmiernym rogowaceniem keratyny w zewnętrznych warstwach skóry. Takiemu stanowi rzeczy sprzyjają min. permanetny ucisk lub otarcia, otyłość, zaburzona gospodarka wodna, zła pielęgnacja stóp lub jej zaniechanie oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia. Przyczyna może być także nieprawidłowa budowa stopy.

Osoby, które borykają się z problemem pękających piet to najczęściej te z nadwaga i diabetycy. Głębokie pęknięcia występują w przypadku bardzo suchej skóry i łatwo zmieniają się w bolesne, niekiedy krwawiące rozpadliny. Zabieg usuwania pęknięć wymaga szczególnej uwagi i wyczucia. Zaleca się rozłożenie go na kilka wizyt następujących po sobie w krótkim czasie.

Po zabiegu zaleca się stosowanie specjalistycznych maści kosmetycznych na pęknięcia na bazie naturalnych olejków i wosków oraz tłustych kremów. W przypadku nadwagi zwraca się także uwagę na dietę i zrzucenie zbędnych kilogramów.

Najważniejsze jest to abyśmy zdali sobie sprawę, że problem nadmiernego rogowacenia skóry stóp w mniejszym lub większym stopniu dotyczy każdego z nas. Właśnie dlatego bardzo ważne jest by jak najwcześniej wyrobić sobie nawyk prawidłowego pielęgnowania stóp, a także regularnego kontrolowania ich stanu w salonie kosmetycznym.

Prawidłowa profilaktyka powinna przewidywać co miesięczną wizytę w salonie kosmetycznym, gdzie zostanie wykonany pedicure przy użyciu odpowiednio dobranych narzędzi. Równie ważna jest codzienna pielęgnacja domowa. Najbardziej pożądane jest stosowanie preparatów z mocznikiem lub kwasem salicylowym.