Pielęgnacja oczu | Salon kosmetyczny ATA

Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Strona główna → Pielęgnacja oczu

Pielęgnacja oczu

Oczy są zwierciadłem duszy, uśmiech jej wyrazem. Wszystko zapisuje się w tych tak żywych częściach twarzy: śmiech, płacz, ale też stres, zmęczenie, wpływy środowiska, złe nawyki życiowe - skóra wokół oczu i ust jest szczególnie delikatna i podatna na starzenie się z racji swej budowy i stałej ekspozycji na zewnętrzne wpływy środowiska. Wymaga zabiegów, które odpowiadają jej potrzebom. Wiemy doskonale, że jedną z podstaw dobrego wyglądu jest jasne, błyszczące spojrzenie. To jest gwarancja młodzieńczego wyglądu.

Pielęgnacja oczu

Pielęgnacja oczu

Skóra okolic oczu jest pięciokrotnie cieńsza od skóry reszty twarzy. Rzadkie rozmieszczenie włókien kolagenowych i elastylowych, brak komórek tłuszczowych, liczne i ruchliwe mięśnie decydują o szybkim starzeniu się okoli oczu. Oznaki zmęczenia, stresu, radości, smutku zapisują się tu szybciej niż gdziekolwiek indziej, ponieważ oczy są szczególnie narażone na ataki, które przyspieszają zmiany, zarówno w ich funkcjonowaniu, jak i w ich wyglądzie:Starzenie się skóry może przyjąć różne formy:

Ze względu na swą odmienność skóra okolic oczu wymaga nakładania produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych specjalnie dla niej, pozbawionych wszelkich drażniących substancji. Demakijaż, pielęgnacja i ochrona są trzema etapami niezbędnymi dla zachowania jej piękna.

Prawidłowa aplikacja kosmetyków

Szczególnie delikatna strefa okolic oczu zasługuje na to, by traktować ją z delikatnością. Produkty pielęgnacyjne należy nakładać w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, za pomocą lekkiego poklepywania, bez naciągania delikatnej skóry. Nigdy nie należy rozciągać naskórka na zewnątrz, ponieważ sprzyja to pojawianiu się zmarszczek i bruzd wokół oczu.

Odpręż podrażnione powieki

Odprężamy twarz i umieszczamy opuszki środkowych palców na zewnętrznej krawędzi każdej powieki. Lekko naciskamy i podnosimy powieki najwyżej jak to możliwe, aż będą widoczne mięśnie odpowiedzialne za ruchy powiek. Powtarzamy około dziesięciu razy dziennie.

Na okolice oczu nakładamy specjalne kremy pielęgnacyjne. Mają one na celu przywrócenie równowagi fizjologicznej podrażnionej skóry. Aktywne czynniki są dobierane zależnie od konkretnego problemu. Działają nawilżająco i wzmacniająco.

Kremy na dzień (działanie ochronne) lub na noc (działanie odżywcze) powinny być używane codziennie i zaleca się ich stosowanie od 25 roku życia. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Należy dbać także o ochronę okolic oczu w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Kosmetyki

Gama kosmetyków dostępnych na rynku jest szeroka. Skład i konsystencja kosmetyków jest coraz bardziej wyszukana: kosmetyki są przyjemną w użyciu i bardzo skuteczne, a ich rezultaty są dodatkowo wzmacniane przez rozmaite zabiegi wykonywane w salonie, np. firma May Star proponuje FLASH LINE, serię kosmetyków do delikatnej skóry okolic oczu.