Przedłużanie rzęs 1:1 | Salon kosmetyczny ATA

Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Strona główna → Pielęgnacja oczu → Przedłużanie rzęs 1:1

Przedłużanie rzęs 1:1

Jak już sama nazwa wskazuje, polega na przyklejaniu do każdej pojedynczej - naturalnej, wcześniej odseparowanej, rzęsy jej sztucznego odpowiednika. W tym celu używa się specjalnego kleju i precyzyjnych (o specjalnym kształcie) pęset.

Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs 1:1

Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swoich naturalnych rzęs. Uważają, że ich naturalne rzęsy są zbyt krótkie, rzadkie bądź cienkie. Wiele z kobiet decyduje się na ten zabieg ze względu na zbliżające się ważne okoliczności, takie jak np. sylwester, ślub czy studniówka.

Przedłużone rzęsy utrzymują się na powiece około 6 tygodni, należy jednak pamiętać, że jest to czas obejmujący wypadnięcie ostatniej rzęsy. Dlatego uzupełniać je należy co 3 tygodnie.

Przedłużanie rzęs 1:1

Przedłuzanie, klejenie rzęs

Zabieg trwa ok. 1,5 - nawet 4 godz. Ten czas jest uzależniony od gęstości naturalnych rzęs i będzie trwał znacznie krócej u Pani z rzęsami rzadkimi. Przed zabiegiem przedłużania najczęściej wykonuje się hennę (cena henny rzęs jest wliczona w cenę przedłużania rzęs). Hennę wykonuje się aby zniwelować różnicę w kolorze, ponieważ sztuczne rzęsy dokleja się z zachowaniem 1mm odstępu od skóry, a po za tym barwią się też rzęsy dolne i nie będzie konieczności ich malowania.

Zalecam aby w dniu zabiegu nie malować rzęs, ponieważ demakijaż może je osłabić i niepotrzebnie natłuścić. Podczas zabiegu rzęsy zostają odtłuszczone specjalnym preparatem (by lepiej zadziałał klej).

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 wykonuje się w pozycji leżącej (jest to czas relaksu i dlatego niektóre panie ucinają sobie spokojną drzemkę).

Przedłużanie rzęs 1:1 - zdjęcia przed i po zabiegu

Przedłużanie rzęs 1:1 - zdjęcia przed i po zabiegu

Dolne rzęsy zabezpiecza się specjalnymi płatkami kolagenowymi, by nie poplątały się z górnymi. Płatki kolagenowe zapewniają skórze regenerację, lifting, rozjaśnienie i świeżość. W zależności od preferencji klientki rzęsy mogą być pogrubione, przedłużone i podkręcone, a przy tym dla niewprawnego obserwatora są nie do odróżnienia od rzęs naturalnych.

PRZECIWWSKAZANIA

Głównym przeciwwskazaniem są wrażliwe oczy, może je podrażniać zarówno klej jak i same sztuczne rzęsy w związku z tym tego zabiegu nie poleca się alergikom.

Uważać musi kobieta, która lubi się mocno malować na co dzień, zwłaszcza gdy nakłada wodoodporne kosmetyki przy linii przedłużanych rzęs. Wodoodporne kosmetyki zmywa się preparatami na bazie oleju, a tłuste preparaty skracają niestety żywotność kleju, którym doklejamy sztuczne rzęsy. Dlatego na czas noszenia sztucznych rzęs proponuję zrezygnować z mocnego makijażu.

Przeciwwskazaniem są również słabe naturalne rzęsy- często mogą one wypadać wraz ze sztucznymi rzęsami, jeśli mamy z natury słabe cebulki, lepiej zastosować naturalne metody np. olejek rycynowy(by je wzmocnić, a nie dodatkowo osłabiać je zabiegiem), lub dostępne już w sprzedaży na polskim rynku specjalne rewitalizery do rzęs - efekty są zauważalne już po trzech tygodniach- przy codziennym stosowaniu.

Po nałożeniu sztucznych rzęs należy unikać pocierania oka, używania tłustych produktów ,które mogą osłabić działanie kleju. Należy uważać podczas snu, ponieważ sztuczne rzęsy są dość sztywne i gwałtowne ruchy głowy mogą spowodować ich wypadanie(wraz z naturalnymi).

Można chodzić na basen, do sauny, w zasadzie życie ze sztucznymi rzęsami nie narzuca żadnych ograniczeń oprócz wspomnianego unikania tłustych produktów (również kremów) w okolice oka.

Metoda ta wyraźnie ułatwia życie kobietom, które cenią swój czas, a chcą mieć codziennie pięknie podkreślone oko.

WYRAZISTE SPOJRZENIE PEŁNE BLASKU I KOBIECO¦CI NIEMAL KAŻDA KOBIETA CHCIAŁABY BYĆ POSIADACZKˇ PIĘKNYCH, GĘSTYCH I PODKRĘCONYCH RZĘS I OL¦NIEWAĆ SPOJRZENIEM. WARTO CZASEM POMÓC NATURZE I SIĘGNˇĆ PO PROFESJONALNˇ POMOC, BEZ OBAW ŻE EFEKT ZNIKNIE NA DRUGI DZIĘŃ.