Peeling kawitacyjny Kołobrzeg

Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Peeling kawitacyjny

Kawitacja

Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu w cieczy (toniku) pulsujących pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które pojawiają się w rezultacie lokalnych rozerwań ciągłego ośrodka pod wpływem dużych sił rozciągających.

Peeling kawitacyjny

UltradĽwięki Kołobrzeg

Kawitacja pojawia się w momencie, gdy natężenie fali ultradźwiękowej osiągnie i przekroczy określoną wartość progową, tzw próg kawitacji, który uzależniony jest od rodzaju cieczy, jej częstotliwości oraz obecności w cieczy mikroskopijnych zanieczyszczeń i cząsteczek gazu, które stanowią zarodzie do powstania pęcherzyków kawitacyjnych. Pęcherzyki pod wpływem drgań i ciśnienia powiększają się i gwałtownie pękają, dzięki czemu dochodzi do rozbijania martwych komórek warstwy rogowej skóry.

Efekty zabiegu

Stosowanie kawitacji

Peeling kawitacyjny można stosować o każdej porze roku, nie wymaga znieczulenia. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, która przesuwa się po zwilżonej wodą lub tonikiem twarzy. Po zabiegu skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień.