Kosmetyczne funkcje ultradźwięków

Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Strona główna → Ultradźwięki → Funkcje ultradźwięków

Kosmetyczne funkcje ultradźwięków

Eliminowanie skrzepów i rumienia

Wykorzystanie ultradźwiękowego aparatu masującego w połączeniu z preparatem rozbijającym plamy pigmentacyjne, daje natychmiastowe efekty.

Ultradźwięki

Ultradźwięki Kołobrzeg

Fala ultradźwiękowa niszczy wewnętrzną ściankę komórek melaniny i powstrzymuje ich rozwój, jednocześnie wprowadza w głąb skóry preparat rozpraszający cząsteczki melaniny, usuwane następnie w procesie metabolizmu.

W przypadku plam, których geneza nie jest znana i które nie powiększają się, terapia ultradźwiękowa przynosi widoczne efekty już po trzech zabiegach, seria 11- 40 zabiegów likwiduje je całkowicie.

Rozbijanie melaniny i usuwanie podskórnych plam

Wykorzystanie ultradźwiękowego aparatu masującego w połączeniu z preparatem rozbijającym plamy pigmentacyjne, daje natychmiastowe efekty. Fala ultradźwiękowa niszczy wewnętrzną ściankę komórek melaniny i powstrzymuje ich rozwój, jednocześnie wprowadza w głąb skóry preparat rozpraszający cząsteczki melaniny, usuwane następnie w procesie metabolizmu.

W przypadku plam, których geneza nie jest znana i które nie powiększają się, terapia ultradźwiękowa przynosi widoczne efekty już po trzech zabiegach, seria 11- 40 zabiegów likwiduje je całkowicie.

Likwidowanie worków

Zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne mają ogromny wpływ na funkcjonowanie metabolizmu, powodują gromadzenie się wokół oczu limfy, nadmiernej ilości komórek tłuszczowych i wody, co w rezultacie prowadzi do rozluźnienia mięśni i tworzenia się "worków". Długotrwałe niedobory snu, przemęczenie, zaburzone mikrokrążenie i nagromadzenie krwi żylnej w naczyniach powodują, że wokół oka tworzą się cienie.

Masaż ultradźwiękami może przyspieszyć krążenie krwi i limfy, a uwalniane podczas zabiegu ciepło pomaga rozbić cząsteczki tłuszczu i przyspieszyć podskórne wchłanianie. Nadmiar wody i tłuszczu ulega rozproszeniu, a "worki" znikają. Przyspieszone krążenie żylne usuwa nadmiar krwi z naczyń, likwidując w ten sposób cienie pod oczami.

Eliminowanie zmarszczek, zastojów i przyspieszania mikrokrążenia

Podczas całego życia skóra człowieka ulega procesowi starzenia się - zmienia się jej struktura zmniejsza odporność na czynniki zewnętrzne, staje się mniej elastyczna, słabiej uwodniona, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki i zmiany pigmentacyjne.

Ultradźwięki

Ultradźwięki Kołobrzeg

Procesu starzenia się skóry nie można odwrócić. Można jednak wykorzystując działanie fali ultradźwiękowej opóźnić pojawienie się jego objawów. Wysokiej jakości preparaty przeciwzmarszczkowe wprowadzane w głąb skóry przy użyciu odpowiednich głowic zapobiegają tworzeniu się zmarszczek. Z jednej strony, mechaniczny masaż fali ultradźwiękowej zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, z drugiej- wzmacnia metabolizm i mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona. Zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra pozostaje gładka i jędrna.

Leczenie trądziku

Istnieją różne rodzaje trądziku, do najczęściej występujących należy trądzik zaskórnikowi i ropny w przebiegu którego pojawiają się nabrzmiałe i twarde guzki trądzikowe. Te drugie powstają na skutek niebakteryjnego, zapalnego przekrwienia pod naczyniem limfatycznym i są trudne do wyleczenia. Są one bardzo bolesne nawet przy lekkim dotyku, a najmniejszy błąd może doprowadzić do powstania stwardniałych blizn.

Najlepszym sposobem ich usuwania jest masaż ultradźwiękami stosowany łącznie z odpowiednimi kosmetykami. Fala ultradźwiękowa uderza w węzeł limfatyczny, przyspiesza usuwanie przekrwienia i regeneruje zmienione chorobowo komórki. Ponadto, ultradźwięki ułatwiają przenikanie preparatu przeciwzapalnego i zmiękczają blizny. Leczony w ten sposób trądzik nie tworzy stwardniałych blizn.

Niwelowanie blizn potrądzikowych

Niewłaściwa pielęgnacja skóry trądzikowej, a także nieodpowiednie leczenie stanów zapalnych może prowadzić do uszkodzenia i pękania naczyń włosowatych, przesączania krwi i w efekcie powstawania przebarwień oraz blizn.

Falę ultradźwiękową wykorzystujemy do rozbicia skrzepów krwi, a poprzez stymulację mikrokrążenia do ich wchłonięcia. Następuje poprawa syntezy kolagenu i elastyny co prowadzi do poprawy struktury blizn i ich wygładzenia. Proces leczenia obejmuje 10 zabiegów pielęgnacyjnych.

Warstwa rogowa i rybia łuska

Przesuszona i popękana skóra, powstająca w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka, wygląda nieestetycznie i jest uciążliwa w pielęgnacji. Dolegliwość tę można wyleczyć stosując odpowiednie preparaty, przy równoczesnym zastosowaniu masażu ultradźwiękowego.

Eliminowanie szczepów rumienia

Pojawiający się na twarzy nieestetyczny rumień powstaje na skutek rozszerzania się naczyń włosowatych lub zaburzonego krążenia krwi. Zdarza się również, że roztocza pewnego gatunku wnikają w skórę powodując jej uszkodzenie, przyczyniając się do powstania rumienia i "czerwonego nosa". Tradycyjne techniki kosmetyczne i preparaty lecznicze często bywają nieskuteczne w ich zwalczaniu.

Ultradźwięki

Ultradźwięki Kołobrzeg

Dzięki wykorzystaniu drgań ultradźwiękowych, przyspieszone krążenie krwi w połączeniu z preparatem niwelującym zastoje, może zregenerować zniekształcone naczynia włosowate i usunąć rumień. W przypadku zaczerwienienia twarzy wykorzystujemy do masażu preparaty uszczelniające kapilary oraz poprawiające przepływ krwi. W celu wyraźnego złagodzenia zmian należy wykonać 6- 10 zabiegów.


Usuwanie tkanki tłuszczowej i wyszczuplanie sylwetki

Aby zredukować tkankę tłuszczową, masaż falą ultradźwiękową należy stosować łącznie z odpowiednim preparatem. Połączone działanie urządzenia i preparatu pozwala rozłożyć nadmiernie nagromadzone komórki tłuszczowe i wodę, polepsza krążenie krwi i limfy, a także stymuluje komórki i ujędrnia skórę.