Przebarwienia skóry | Salon kosmetyczny ATA

Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Przebarwienia skóry

Przebarwienia obejmują czasami tylko część twarzy, niekiedy prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. Jest to zwykle efekt nadmiernej ekspozycji na słońce. Niestety żeby je zlikwidować należy zadbać o to już jesienią i zimą a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV- tzw fotoblokerów.

Przebarwienia to plamy brązowawe o różnej wielkości i nieregularnym kształcie. Najczęściej spotykane przebarwienia to piegi, plamy wątrobowe starcze czy przebarwienia potrądzikowe, dosłoneczne.

PRZYCZYNY PRZEBARWIEŃ

Do powstania przebarwień przyczyniają się kosmetyki, perfumy, niektóre leki i zioła. Przyczyną przebarwień jest poparzenie słoneczne, zwłaszcza intensywne, mocne opalanie się na słońcu i w solarium. Często powstają w miejscach stanów zapalnych na skórze, głównie przy cerze trądzikowej, skłonnej do wyprysków. Na powstawanie przebarwień narażone są również kobiety o jasnej jak i ciemnej karnacji, te ostatnie mają większą skłonność do powstawania przebarwień, intensywniejszych i trudniej ustępujących.

ZABIEGI

Zabiegi stosowane w salonie:

W zależności od rodzaju przebarwień wykonuje się jeden do kilku zabiegów. Plusem w terapii przebarwień jest poprawa kondycji skóry, spłycenie drobnych zmarszczek i w rezultacie odmłodzenie. Jednocześnie z zabiegami w gabinecie stosuje się odpowiednie preparaty wybielające w domu. Należy pamiętać, iż leczenie przebarwień jest długotrwałe i wyklucza korzystanie ze słońca i solarium. Korzystne są zabiegi kosmetyczne podtrzymujące już osiągnięte efekty.