Zapisz się na newsletter
E-mail

Salon kosmetyczny ATA

Strona główna → AHA-eksfoliacja

AHA-eksfoliacja
nowa, piękniejsza odsłona Twojej skóry

 

AHA-eksfoliacja

Eksfoliacja kwasami jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych jesienią. Jest to związane z wielokierunkowym działaniem oraz szybkimi rezultatami. Kwasy nie tylko złuszczają naskórek, ale także uruchamiają szereg procesów zachodzących w głębszych warstwach skóry, co sprawia że cera jest odnowiona, wygładzona oraz o wiele łatwiej wchłania substancje aktywne. W większości wykorzystywane są mieszaniny kwasów. Takie połączenia zapewniają silniejsze działanie i mniejsze ryzyko powikłań oraz niekorzystnych odczuć.

AHA-eksfoliacja

AHA-eksfoliacja

MULTIFRUITS AHA-EKSFOLIACJA to zupełnie nowa wersja zabiegu złuszczania naskórka kwasami owocowymi. Wprowadzono całkowicie nowe preparaty, które oparte zostały na połaczeniu dwóch bardzo skutecznych hydroksykwasów - glikolowego i migdałowego, a także wzbogacone w wyjątkowy kompleks MULTIFRUITS.

Kwas glikolowy powoduje rozluźnienie wiązań pomiędzy korneocytami warstwy rogowej naskórka i usuwa luźna warstwę zrogowaciałych komórek, dzięki czemu działa na skórę wygładzająco, rozjaśniająco, a także głęboko oczyszczająco.

Kwas migdałowy wskazuje działanie bakteriostatyczne dzięki czemu zabieg jest niezwykle skuteczny w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej. Jednocześnie w wyniku niespecyficznych oddziaływań przyspiesza odnowę komórkową naskórka, odmładzając wygląd starzejącej się cery.

AHA-eksfoliacja

AHA-eksfoliacja

Kompleks MULTIFRUITS to połączenie aż pięciu ekstraktów botanicznych, które s.a. naturalnym źródłem alfa-hydroksykwasów. W jego skład wchodzą ekstrakty z borówki, pomarańczy, cytryny, trzciny cukrowej oraz klonu srebrzystego. Tworzą one mieszankę bogatą w kwasy: mlekowy, glikolowy, cytrynowy, jabłkowy oraz winowy, która doskonale wspomaga stymulacje odnowy komórkowej oraz kompleksowa poprawę kondycji skóry.

MULTIFRUITS aha-eksfoliacja działa wszechstronnie, jest skuteczna zarówno w przypadku skóry tłustej jak i suchej, młodej i dojrzałej, odpowiednia dla kobiet i mężczyzn. Może być stosowana na twarz, szyję i ręce oraz inne części ciała wymagające takich zabiegów (np. plecy, dekolt).

Zalecana liczba zabiegów

W typowych przypadkach zalecamy serię cztery do sześciu zabiegów w odstępach maksimum dwutygodniowych, minimum tygodniowych. W przypadku cery bardzo wrażliwej i suchej raz na 10 dni.

Kosmetyki

Kosmetyki

Seria zabiegów nie powinna być powtarzana częściej niż dwa razy w roku.

Liczbę zabiegów i czas ich trwania dopasowujemy indywidualnie do każdego przypadku w zależności od typu skóry, celu zabiegu i rezultatów osiągniętych po pierwszej aplikacji.

Możliwe jest uzyskanie zamierzonych efektów wcześniej niż planowano i wtedy dalsze zabiegi nie są konieczne. Czasami wskazane jest przeprowadzenie więcej niż sześć zabiegów.

SKUTECZNOŚĆ SERII ZABIEGÓW MULTIFRUITS AHA-EKSFOLIACJA
Już po pierwszym zabiegu powinniśmy zaobserwowac poprawę wyglądu skóry. Staje się ona miękka, wygładzona, elastyczna i rozjaśniona.

Efekty pełnej kuracji

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do przeprowadzania zabiegu MULTIFRITS AHA-EKSFOLIACJA jest między innymi:

Kwas pirogronowy

KWAS PIROGRONOWY - dzięki lipofilności redukuje nadmierny łojotok i oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, zapobiega tworzeniu się zaskórników i zmian trądzikowych, polihydroksykwasy dzięki dużej cząsteczce i powinowactwie do wody silnie nawilżają skórę.

Kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy

Kwas pirogronowy ma działanie przeciwbakteryjne i dlatego rewelacyjnie się sprawdza w odmianach zapalnych trądziku, kiedy występują grudki i krostki. Także w przypadku grubej, łojotokowej cery oraz na blizny potrądzikowe o typie zapadłych dziurek sprawdza się najlepiej z powodu najsilniejszego wpływu na przebudowę skóry i przebudzenie fibroblastów. Często z powodu stosowania miejscowych preparatów przeciwtrądzikowych, które działają wysuszająco i złuszczająco na skórę, warto rozważyć zastosowanie kwasu pirogronowego, który ma właściwości nawilżające i odbudowuje naturalny czynnik nawilżający naskórek. Po kwasie pirogronowym skóra nigdy nie jest przesuszona, napięta i ściągnięta.

Najwięcej trudności w doborze kwasów sprawiają klienci, którzy nie mogą oprzeć się wyciskaniu i wydrapywaniu zmian trądzikowych.

Rodzaj kwasu jaki zastosujemy w zabiegu dobieramy indywidualnie, w zależności od oczekiwań klienta i celu zabiegu po konsultacji wstępnej (ocena stanu i rodzaju skóry).